KORPORACE YIT KOUPÍ SERVISNÍ PROVOZY PRO STAVEBNÍ SYSTÉMY SPOLEČNOSTI MCE V NĚMECKU, RAKOUSKU, POLSKU, ČESKÉ REPUBLICE, MAĎARSKU A RUMUNSKU.

TISKOVÁ ZPRÁVA 30. KVĚTNA 2008, 8.00 HODIN

KORPORACE YIT KOUPÍ SERVISNÍ PROVOZY PRO STAVEBNÍ SYSTÉMY SPOLEČNOSTI MCE V   NĚMECKU, RAKOUSKU, POLSKU, ČESKÉ REPUBLICE, MAĎARSKU A RUMUNSKU.        

Korporace YIT a společnost MCE AG podepsaly smlouvu o prodeji servisních provozů pro stavební systémy společnosti MCE v Německu, Rakousku, Polsku, České republice, Maďarsku a Rumunsku, jenž by se měl uskutečnit 29. května 2008.V důsledku této transakce společnost YIT rozšíří svůj provoz do šesti nových zemí.

Provozy, které korporace YIT akvizicí získá, nabízejí širokou škálu služeb v oboru stavebních systémů, jejich údržbou a provozem. Celkově tyto provozy zaměstnávají 1 900 lidí. Jejich příjmy za rok 2007 činily přibližně 355 milionů EUR, přičemž něco málo přes 40 % z těchto příjmů bylo dosaženo v Německu a také v Rakousku a zbývajících 15 % v Polsku, České republice, Maďarsku a Rumunsku.

- Silnou motivací pro akvizici byl kvalifikovaný personál se širokým rozsahem odbornosti v rámci stavebních systémů. Zakoupením těchto provozů korporace YIT doplní vlastní rozsah služeb a neočekává se, že by mělo dojít ke snižování počtu zaměstnanců. Akvizice nám poskytuje možnosti přenosu znalostí know-how v technologie, například řešení energetických úspor a prefabrikace, říká Hannu Leinonen, prezident a výkonný ředitel YIT Corporation.

Hodnota této akvizice dosáhne 55 milionů EUR. Částka transakce, která bude uhrazena v hotovosti, bude specifikována po uzavření celého obchodu, jakmile bude od hodnoty akvizice odečtena čistá výše dluhu jednotlivých provozů. Realizace celé transakce podléhá schválení ze strany příslušných úřadů pro ochranu hospodářské soutěže. Předpokládá se, že akvizice bude dokončena do 31. července 2008.

Nově získaný podnik se stane novou divizí segmentu stavebních systémů (Building Systems) korporace YIT. Karl-Walter Schuster (58), nynější ředitel divize stavebních systémů společnosti MCE, bude jmenován ředitelem nové divize. Po realizaci celé transakce dosáhne segment stavebních systémů přibližně poloviny výnosů skupiny YIT. Z geografického hlediska budou zakoupené podniky představovat přibližně 9% výnosů celé skupiny.

Nákup provozu je součástí strategie společnosti YIT, jejímž cílem je rozšíření nabídky služeb stavebního systému ze zeměpisného hlediska. Cílem geografické expanze je získat pozici na nových trzích, vytvářet nové příležitosti ziskového růstu a udržovat vyváženou obchodní strukturu zvyšováním podílu služeb, které vyžadují poměrně nízké kapitálové investice.

- "Transakce otevírá cestu na nové trhy a nabízí i příležitosti k dalšímu růstu.
Systém řízení nově získaných provozů bude nadále zaměřen na dlouhodobé smlouvy o provádění služeb a údržbových prací. Cílem je zvýšit jejich ziskovost. Máme velmi dobré zkušenosti s rozvojem obchodních aktivit i ziskovosti obdobného podniku díky akvizici provozu stavebních systémů společnosti ABB v roce," prohlásil Hannu Leinonen.

Transakce nezmění výhled skupiny na rok 2008. Ve své průběžné zprávě, kterou zveřejnila 25. dubna 2008, YIT uvedla, že výnosy a zisk před zdaněním za rok 2008 oproti loňskému roku vzrostou.

Informační schůzky, webcast a telekonference

Dnes, tj. 30. května 2008, pořádá korporace YIT informační schůzku v anglickém jazyce, která se bude konat v 10.00 hodin (SEČ) v hotelu Radisson SAS Royal na adrese Runeberginkatu 2, 00100 Helsinki. Akce je rovněž možné se zúčastnit prostřednictvím telekonference. Účastníci jsou žádáni, aby se připojili na příslušné číslo +44 20 7162 0025 nejméně 5 minut před zahájením telekonference.

Celou akci lze rovněž sledovat živě prostřednictvím webcastu na adrese www.yitgroup.com/webcast. Záznam přenosu bude k dispozici na téže adrese přibližně od 12.00 hodin (SEČ).

YIT CORPORATION

Juha Kostiainen Senior viceprezident pro firemní komunikace a obchodní rozvoj

Pro další informace laskavě kontaktujte: Juhani Pitkäkoski, prezident, YIT Building Systems Ltd., +358 400 451 644, juhani.pitkakoski@yit.fi Petra Thorén, senior viceprezidentka pro vztahy s investory, YIT Corporation, +358 40 764 5462, petra.thoren@yit.fi

YIT je vedoucí evropská společnost poskytující služby v oblasti stavebních systémů, stavebních služeb a služeb pro průmysl. Budujeme, rozvíjíme a udržujeme životní prostředí ve Finsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě a Rusku. V roce 2007 společnost YIT dosáhla výnosu ve výši 3,7 miliard EUR a společnost zaměstnávala více než 23 000 osob. Akcie společnosti YIT jsou zapsány na Burze severských zemí OMX v Helsinkách. www.yit.fi

MCE AG a jejích 8 300 zaměstnanců plánují, vyrábějí, instalují a provádějí servis zařízení a komponentů pro zpracovatelský průmysl v Evropě. V roce 2007 dosáhly tržby skupiny MCE částky 1,1 miliard EUR. Většinovým vlastníkem MCE AG jsou Deutsche Beteiligungs AG (DBAG) a jeden z jejích odkupních fondů, kteří vlastní 75 % akcií společnosti; Andlinger & Company Group vlastní podíl ve výši 25 %. Ústředí MCE AG je v Linci, Rakousko. Strategická hlavní oblast je Evropa, kde má skupina MCE těsnou síť firem v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, České Republice, Maďarsku a Ukrajině. www.mce-ag.com

Documents